9. Bieg po Oddech

Podsumowanie 5. Biegu po Oddech

5. wirtualny Bieg po oddech dobiegł końca. Niewątpliwie bieg zakończył się wielkim sukcesem pomimo trwającej w tym czasie pandemii COVID-19. Nowa, wirtualna edycja zgromadziła rekordową liczbę zawodników – 1436 biegaczy nie tylko z Polski, ale również Irlandii, Anglii, Szwecji czy USA. Razem z nami pobiegli chorzy na mukowiscydozę, ich rodziny, przyjaciele, lekarze oraz cała rzesza wspaniałych ludzi, którzy solidaryzowali się z naszymi podopiecznymi z różnych zakątków świata. Dzięki zawodnikom Biegu po Oddech, którzy zakupili pakiet startowy oraz wsparciu sponsorów, dochód uzyskany z tegorocznej edycji zostanie przeznaczony na wsparcie naszych podopiecznych, chorych na mukowiscydozę po przeszczepieniu płuc.

W trakcie trwania biegu organizowały się lokalne mini drużyny Biegu po oddech, które reprezentowały naszych podopiecznych. Drużyna Igiego z Wielkiej Brytanii, Krzysztofa ze Starego Miasta czy drużyna z Sanoka, które liczyły po około 60 zawodników każda. Niezwykle ucieszył nas również fakt dołączenia do wydarzenia drużyny z Ośrodka Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym oraz Ośrodka Leczenia Mukowiscydozy w Sztokholmie, gdzie „naszą piątkę po oddech” zrealizowała kadra medyczna na czele z Panią dr Agnieszką Kowalik – lekarzem pediatrą i inicjatorką biegu w Sztokholmie.

W Biegu po Oddech wzięła udział również grupa Lung Transplant z Zabrza dzięki zaangażowanej kadrze trenujących oraz trenerów CROSSBROTHERS BYTOM, specjalistów Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu Oddziału Transplantacji Płuc z Pododdziałem Mukowiscydozy, Chirurgii Klatki Piersiowej i Chorób Płuc pod batutą pozytywnie zakręconych współorganizatorek – Anny Gibas i Izabeli Dudzik.

Z wielkim zaangażowaniem swoją drużynę liczącą ponad 200 zawodników stworzył również nasz główny sponsor – Santander Consumer Bank, który jest razem z nami od samego początku. Pracownicy banku aktywnie współtworzyli Bieg po Oddech na terenie całego kraju, przesyłając nam wspaniałe fotorelacje z indywidualnych startów.
Biegacze licznie potwierdzili swój udział w biegu przesyłając potwierdzenia przebytych tras oraz zdjęcia, które prezentujemy w galerii zdjęć na stronie biegu. Na wirtualną metę „przybiegło” 877 zawodników, z czego 115 to zawodnicy drużyny Santandera.

8 września 2020 o godzinie 14:00 oficjalnie zakończyliśmy wirtualną rywalizację podczas nagrania live z Parku Miejskiego w Zakopanem. Nieprzypadkowo termin zakończenia biegu przypadał na 8 września, wówczas obchodzimy Światowy Dzień Mukowiscydozy. Do uczestnictwa w live zaprosiliśmy Justynę Kowalczyk – naszą wieloletnią ambasadorkę, która również biegnie razem z nami od samego początku, Kacpra Tekielego – alpinistę i instruktora wspinaczki sportowej, Leszka Behounka – dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem. Na zaproszenie odpowiedział również nasz podopieczny Krzysztof Nowak, który ledwo miesiąc po przeszczepie, przebywając jeszcze w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu zaangażował swoich znajomych i rodzinę do wzięcia udziału w biegu. Krzysztof, dziękując rodzinie dawcy płuc, które otrzymał, wspomniał jak ważna jest pomoc ludzi w tych najtrudniejszych chwilach, gdzie dosłownie toczy się walka o życie. Podsumowanie biegu to była również dobra okazja do przedstawienia naszych postulatów walki o leki przyczynowe, o których dostęp bez przerwy walczymy. Live poprowadził Krzysztof Łobodziński – konferansjer, który ze swoim poczuciem humoru towarzyszy nam od pierwszego biegu.

Dzięki nowej, wirtualnej edycji każdy zawodnik, który potwierdził swój bieg wziął udział w losowaniu nagród głównych ufundowanych przez Złotego Sponsora biegu – Nosalowy Dwór Resort & Spa. Losowanie odbyło się 10 września 2020 o godzinie 12:00 w biurze Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą w Rabce – Zdroju. Laureaci loterii zostali poinformowani o wygranej drogą mailową. Gratulujemy.

W trakcie trwania biegu zostały zorganizowane również dodatkowe konkursy dla zawodników Biegu po oddech. I tak w konkursie „Mój Bieg po Oddech w obiektywie” na Facebooku wyłoniliśmy 5 zawodników, których fotografie otrzymały największą ilość reakcji. Laureaci otrzymują bony o wartości 200 zł ufundowane przez Partnera biegu Inter Cars SA.

Dodatkowo zorganizowaliśmy dwa konkursy kierowane do naszych podopiecznych w których wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału otrzymają wspaniałe upominki ufundowane przez Partnerów biegu: Inter Cars SA, VF Polska Distribution, Medicom, Bielenda. Ostateczny termin nadsyłania zdjęć i artykułów to 24 września 2020.

Dziękujemy sponsorom 5 wirtualnego Biegu po Oddech: Sponsorowi Głównemu – Santander Consumer Bank, Sponsorowi Złotemu – Nosalowy Dwór Resort & Spa, Sponsorowi Wspierającemu – Vertex Pharmaceuticals, oraz wszystkim Partnerom i osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim naszym wspaniałym zawodnikom. Na pamiątkę wirtualnej rywalizacji do każdego z Was, prześlemy personalizowany dyplom za udział w biegu, na podany w zgłoszeniu adres e-mail. Jeszcze raz dziękujemy za Wasze WIELKIE wsparcie. To Wy tworzycie historię tego biegu.

DO ZOBACZENIA NA 6 BIEGU PO ODDECH