Aktualności

Podsumowanie biegu

5 wirtualny Bieg po oddech dobiegł końca. Niewątpliwie bieg zakończył się wielkim sukcesem pomimo trwającej w tym czasie pandemii COVID-19. Nowa, wirtualna edycja zgromadziła rekordową liczbę zawodników – 1436 biegaczy nie tylko z Polski, ale również Irlandii, Anglii, Szwecji czy USA. Razem z nami pobiegli chorzy na mukowiscydozę, ich rodziny, przyjaciele, lekarze oraz cała rzesza wspaniałych ludzi, którzy solidaryzowali się z naszymi podopiecznymi z różnych zakątków świata. Dzięki zawodnikom Biegu po Oddech, którzy zakupili pakiet startowy oraz wsparciu sponsorów, dochód uzyskany z tegorocznej edycji zostanie przeznaczony na wsparcie naszych podopiecznych, chorych na mukowiscydozę po przeszczepieniu płuc.

Zestawienie wygranych

Przedstawiamy numery potwierdzeń zgłoszeń 5 wirtualnego Biegu po oddech, które zostały wylosowane podczas loterii fantowej 5 wirtualnego Biegu po oddech. Każdy laureat loterii o nagrodzie zostanie poinformowany mailowo na podany w zgłoszeniu do biegu adres e-mail. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Tomasz, Dr n. med

Tomasz, Dr n. med

Ten bieg to przede wszystkim gest solidarności z tymi wszystkimi chorymi na mukowiscydozę, którzy z racji zawodu są mi szczególnie bliscy. To chęć zapewnienia ich, że nie są sami, że zawsze i wszędzie znajdzie się osoba gotowa nieść im wsparcie i pomoc! W niedzielę pobiegnijmy razem po oddech! Propagujmy tą wspaniałą ideę, rozszerzajmy poczucie bezpieczeństwa tych wspaniałych chorych.

Tomasz, Dr n. med. jest jednym z kardiochirurgów przeszczepiających płuca w ŚląskimCentrum Chorób Serca w Zabrzu

Piotr, fizjoterapeuta

Piotr, fizjoterapeuta

Biegam bo lubię. A bieg po oddech wręcz uwielbiam. Atmosfera i klimat jaki tworzą tam ludzie oraz cel sprawiają, że chce to robić i tam wracać. Mam nadzieję, że przez to choć trochę mogę „zarazić” chorych na Mukowiscydoze pasją do sportu i czerpania radości z jego uprawiania.

Piotr, fizjoterapeuta pracujący z chorymi na mukowiscydoze

Ania, pielęgniarka

Ania, pielęgniarka

Jest we mnie jakaś taka silna potrzeba bycia, również poza przestrzenią szpitalną, z tymi niezwykłymi osobami, które na co dzień toczą walkę z nierównym i wszechobecnym przeciwnikiem.
Biegnę z nadzieją, że kiedyś Ci wszyscy MUKOBOHATEROWIE będą oddychać pełną piersią, tak głęboko i swobodnie.

Ania, pielęgniarka Oddział Transplantacji Płuc z Pododdziałem Mukowiscydozy SCCS Zabrze

Wojciech, nauczyciel

Wojciech, nauczyciel

Bieg po Oddech jest ważny ponieważ łączy ze sobą osoby chore i zdrowe. Pokazuje ile dobra jest! Biorę udział w Biegu po Oddech ponieważ chcę pomagać i zachęcać innych do biegania i wspierania tych którzy chorują, dlatego, że logo biegu to motyl, który daje poczucie wolności i nadziei! Bo razem możemy więcej zdziałać!

Wojciech, nauczyciel chorej na mukowiscydozę uczennicy

Gosia, mama

Gosia, mama

Bieg po Oddech jest ważny, bo dzięki niemu wielu ludzi dowie się czym jest mukowiscydoza. To także świetny sposób na zebranie środków finansowych, które są tak bardzo potrzebne chorym. Biorę udział w Biegu po Oddech, ponieważ jest to jedna z niewielu okazji, by razem rodzinnie spędzić czas i pokazać córce, że w swojej walce nie jest sama.

Gosia, mama Emilki chorej na mukowiscydozę