Aktualności

7. Bieg po Oddech za nami!

7. Bieg po Oddech za nami!

Dziękujemy wspaniali biegacze za Waszą obecność i udział w 7. Biegu po Oddech. Tworzycie wyjątkową i niezapomnianą atmosferę, emocje jeszcze długo nie opadną! Dziękujemy, że jesteście razem z nami! Dziękujemy wszystkim obecnym w Zakopanem, jak również tym, którzy pobiegli wirtualnie. Do udziału w biegu w Zakopanem zgłosiło się 586 uczestników. W niedzielę wystartowało 510 zawodników, a 509 dobiegło na metę! Gratulacje!!!

Podsumowanie 5. Biegu po Oddech

Podsumowanie 5. Biegu po Oddech

5. wirtualny Bieg po oddech dobiegł końca. Niewątpliwie bieg zakończył się wielkim sukcesem pomimo trwającej w tym czasie pandemii COVID-19. Nowa, wirtualna edycja zgromadziła rekordową liczbę zawodników – 1436 biegaczy nie tylko z Polski, ale również Irlandii, Anglii, Szwecji czy USA. Razem z nami pobiegli chorzy na mukowiscydozę, ich rodziny, przyjaciele, lekarze oraz cała rzesza wspaniałych ludzi, którzy solidaryzowali się z naszymi podopiecznymi z różnych zakątków świata. Dzięki zawodnikom Biegu po Oddech, którzy zakupili pakiet startowy oraz wsparciu sponsorów, dochód uzyskany z tegorocznej edycji zostanie przeznaczony na wsparcie naszych podopiecznych, chorych na mukowiscydozę po przeszczepieniu płuc.

Zestawienie wygranych

Zestawienie wygranych

Przedstawiamy numery potwierdzeń zgłoszeń 5 wirtualnego Biegu po oddech, które zostały wylosowane podczas loterii fantowej 5 wirtualnego Biegu po oddech. Każdy laureat loterii o nagrodzie zostanie poinformowany mailowo na podany w zgłoszeniu do biegu adres e-mail. Zwycięzcom gratulujemy!!!

Tomasz, Dr n. med

Tomasz, Dr n. med

Ten bieg to przede wszystkim gest solidarności z tymi wszystkimi chorymi na mukowiscydozę, którzy z racji zawodu są mi szczególnie bliscy. To chęć zapewnienia ich, że nie są sami, że zawsze i wszędzie znajdzie się osoba gotowa nieść im wsparcie i pomoc! W niedzielę pobiegnijmy razem po oddech! Propagujmy tą wspaniałą ideę, rozszerzajmy poczucie bezpieczeństwa tych wspaniałych chorych.

Tomasz, Dr n. med. jest jednym z kardiochirurgów przeszczepiających płuca w ŚląskimCentrum Chorób Serca w Zabrzu

Piotr, fizjoterapeuta

Piotr, fizjoterapeuta

Biegam bo lubię. A bieg po oddech wręcz uwielbiam. Atmosfera i klimat jaki tworzą tam ludzie oraz cel sprawiają, że chce to robić i tam wracać. Mam nadzieję, że przez to choć trochę mogę „zarazić” chorych na Mukowiscydoze pasją do sportu i czerpania radości z jego uprawiania.

Piotr, fizjoterapeuta pracujący z chorymi na mukowiscydoze

Ania, pielęgniarka

Ania, pielęgniarka

Jest we mnie jakaś taka silna potrzeba bycia, również poza przestrzenią szpitalną, z tymi niezwykłymi osobami, które na co dzień toczą walkę z nierównym i wszechobecnym przeciwnikiem.
Biegnę z nadzieją, że kiedyś Ci wszyscy MUKOBOHATEROWIE będą oddychać pełną piersią, tak głęboko i swobodnie.

Ania, pielęgniarka Oddział Transplantacji Płuc z Pododdziałem Mukowiscydozy SCCS Zabrze

Wojciech, nauczyciel

Wojciech, nauczyciel

Bieg po Oddech jest ważny ponieważ łączy ze sobą osoby chore i zdrowe. Pokazuje ile dobra jest! Biorę udział w Biegu po Oddech ponieważ chcę pomagać i zachęcać innych do biegania i wspierania tych którzy chorują, dlatego, że logo biegu to motyl, który daje poczucie wolności i nadziei! Bo razem możemy więcej zdziałać!

Wojciech, nauczyciel chorej na mukowiscydozę uczennicy